loading

Kullanım Koşulları

Igor Teknoloji A.Ş. (bundan sonra “IGOR” olarak anılacaktır), kullanicilara (bundan sonra “Kullanici” olarak da anılacaktır) akilli cep telefonu uygulamasi aracılığıyla gittigi anlasmali isletmelerde veya organizasyonlarda (bundan sonra “Isletme” olarak da anilacaktir) odeme cozumu sunan bir teknoloji platformudur (bundan sonra “Uygulama” olarak da anılacaktır). IGOR ve Kullanıcı, birlikte “Taraflar” olarak da anılacaktır.


1. KAYIT / ÜYELİK

1.1 Kullanici, Uygulama’yı indirip, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup GSM numarasına gelen kendisine ozel sifreyi girerek onayladıktan sonra, işbu Koşullar dâhilinde Uygulama’yı kullanmaya başlayabilir.
1.2 Kullanici, uyelik kaydi esnasında verdiği tüm bilgilerin daima ve her bakımdan eksiksiz, gerçeğe uygun ve güncel olduğunu kabul eder. Müşteri, her zaman kişisel bilgilerini Uygulama aracılığıyla güncelleyebilir.
1.3 Kullanici toplam hesap tutarını ve/veya bagisi ve/veya bahsisi, hizmet bedeli ile birlikte uygulamadan kendi girmis oldugu sahsina ait kredi ve/veya debit kart ile öder.
1.4 Kullanici uyeligini tamamlandiginda sözleşme yürürlük ve geçerlilik kazanacaktır.


2. UYGULAMANIN KULLANIMI

2.1 Kullanici, Uygulama’ya kayıt olup Uygulama’yı anlasmali Isletmede kullanacak ise, Isletme personeline kendi ozel Igor Numarasini verir ve Isletme personeli Musteri’nin Uygulamasina hesabi gonderir. Bekleyen hesap goruntuleme butonuna tıkladığında, Uygulama aracılığıyla, bahsis, hesaba dahil olmak isteyen diger Uygulama sahibi arkadaslar arasinda hesabi paylasma, odeme onayi secenekleri Musteri’ye ulastirilir.
2.1.1 IGOR, Kullanici’ya Isletme tarafindan Uygulama’ya gonderilen hesap bilgilerinin %100 gerçeği yansıtmamasından dolayı sorumlu tutulamaz.
2.2 Kullacinin gelen hesabi odememesi veya Isletme’nin odemeyi almaması durumunda, IGOR Müşteri’yi Uygulama’dan çıkarma hakkını saklı tutar.
2.3 Kullanici, Uygulama’yı kullanarak odemek istedigi hesabin bedelinin tamamını ödemekle yükümlüdür.
2.4 Kullanici hesap tutarını IGOR uygulamasındaki ödeme sistemi vasıtasıyla kredi kartını kullanarak öder.
2.5 Kullanici bir kereye mahsus olmak üzere kredi kartı bilgilerini sisteme girer ve bu bilgiler daha sonraki kullanımlarda bir daha bilgi girmeyi gerektirmeden kullanılır. Kullanici isterse birden fazla kartı sisteme tanımlayabilir.
2.6 Sistemde o an kullanılan kredi kartının limitinin dolu olması veya herhangi bir nedenle ödemenin yapılaması halinde Kullanici sistemde daha önce tanımladığı başka bir kredi kartı varsa onu kullanarak veya yeni bir kredi kartı tanımlayarak tekrar Isletme tarafindan gelen hesabi odeyebilir.
2.7 Kullanici’nin kredi kartı bilgileri IGOR tarafından bilinmemekte, ödeme altyapısı Denizbank tarafından sağlanmaktadır.
2.8 Akıllı cep telefonunuzun çalınması veya kaybedilmesi halinde kredi kartı bilgilerinize üçüncü şahıslar ulaşamaz. Ancak IGOR’a bildirimde bulunarak girilen bilgilerin silinmesi talep etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde üçüncü şahıslar uygulamayı kullanarak sadece IGOR hesap ödemesi yapamaya devam edebilirler. Böyle bir durumdan IGOR sorumlu tutulamaz.
2.9 Kullanici, Uygulama aracılığıyla muhatap olduğu ve şikâyetçi olduğu Isletmeleri, Uygulama içindeki bize ulasin bolumunden IGOR’a bildirebilir ve fakat IGOR, isletmede bulunan personelin/garsonun davranışlarından herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz. Uygulama, yalnızca Kullanici’lara akilli telefon aracılığıyla gelen hesabi fiziken kredi karti gerektirmeden odemesinin yapilmasini saglayan bir platformdur. IGOR, Isletme personeli ile ilgili sikayetlerin artmasi durumunda, Isletme sorumlusuna gerekli uyariyi yapar ve kendisini bilgilendirir.
2.10 Kullanici, IGOR’un sabit bir hizmet bedeli ile sunduğu hizmeti istismar edebilecek herhangi bir işlem ve/veya eylemde bulunmamayı kabul eder.
2.11 Kullanci, hesabi istediginde hesap tutari Isletme tarafından Musteri’nin Uygulamasina gonderilmektedir. Müşteri geçerli bir nedeni var ise Uygulama uzerinden odemeyi iptal edip baska bir odeme secenegi ile Isletmeye gelen hesabi odeyebilir.
2.12 Kullanici’nin işbu belirtilen Koşullar’a aykırı davrandığının tespiti halinde, IGOR Müşteri’nin üyeliğini askıya alma veya Uygulama’dan tamamen çıkarma hakkını saklı tutar.
2.13 IGOR’un sunduğu hizmetten yararlanan Kullanici, Uygulama’yı hukuka ve amacına uygun şekilde kullanmayı ve Uygulama dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul eder. Kullanici’nin Uygulama aracılığıyla ve/veya dahilinde, işbu Koşullar’a ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdiği herhangi bir işlem, eylem ve/veya faaliyetleri nedeniyle IGOR doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2.14 IGOR, Kullanici’dan kaynaklanan teknik aksaklıklar sebebiyle hizmetten faydalanılamaması durumunda işbu Koşullar ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini ifa edememesi nedeniyle sorumlu tutulamayacak ve kendisinden herhangi bir nam altında herhangi bir talepte bulunulamayacaktır.
2.15 Kullanici, Uygulama aracılığıyla ve/veya Uygulama dahilinde, işbu Koşullar’a ve hukuka aykırı olarak personel, garson ve/veya üçüncü kişiler tarafından gerçekleştirilen herhangi bir işlem, eylem ve/veya faaliyetleri nedeniyle IGOR’u doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını kabul eder.
2.16 Kullanici, Uygulama aracılığıyla IGOR tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandığı sistem erişim araçlarının (igor numarasi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ile ilgili tüm sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu kabul eder.
2.17 Kullanici, Uygulama dahilinde bulunan, IGOR ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına, malvarlığına tecavüz teşkil edecek nitelikteki resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video kliplerini, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini kabul eder.
2.18 Kullanici, Uygulamaya kaydettiği kartını kaybetmesi veya çaldırması durumunda bankası ile iletişime geçmek ve çalınan kartın kapatılmasını sağlamaktan kendisi sorumludur.


3. SONA ERME

3.1 Kullanici, IGOR üyeliğini istediği anda sebep göstermeksizin, aşağıdaki yollarla iptal edebilir;
3.1.1 hello@igor.com.tr adresine elektronik posta göndererek,
3.1.2 0850 532 50 50 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak sonlandırabilir.
3.1.3 Kullanici, yukaridaki yollar ile uyelik iptalini onayladigi takdirde IGOR uyeligi sonlandirilir.
3.1.4 Sözleşmenin feshi veya herhangi bir nedenle sona ermesi, Taraflar’ın fesih tarihinden önceki yükümlülüklerini ortadan kaldırmaz.
3.1.5 Taraflar’ın işbu Sözleşme’de yer alan gizlilik ve bilgi güvenliğine ilişkin yükümlülükleri Sözleşme’nin sona ermesi veya feshinden sonra da devam edecektir.


4. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE GİZLİLİK POLİTİKASI

4.1 Veri Sorumlusu Sıfatıyla İşlenen Kişisel Veriler
Igor Teknoloji A.Ş. veri sorumlusu sıfatıyla aşağıdaki verileri, Uygulamaya kayıt esnasında toplayarak işbu üyelik sözleşmesinin kurulması ve ifasıyla doğrudan ilgili olmaları nedeniyle işler:
4.1.1 Kullanici bilgileri (ad, soyad, cep telefonu numarası, e-posta adresi).
4.1.2 Sirket bilgileri (vergi no., sirket unvani, sirket adresi)
4.1.3 Kullandığınız mobil aygıtın işletim sistemi versiyonu bilgisi.
4.1.4 Kullandığınız mobil aygıttan edinilen konum bilgileri.
4.1.5 Hesap sonunda personele/garsona verilen oylama bilgisi ve/veya yorumlar.
4.1.6 Uygulama içindeki "Bize Ulasin" bölümünde iletilen yorumlar.
4.2 Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları
IGOR, kişisel verileri aşağıda belirtilen amaçlar doğrultusunda işler:
4.2.1 Kimliğinizi doğrulamak (vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına doğrulama kodu gönderme vasıtasıyla).
4.2.2 Kullanici desteği sağlamak ve sorun gidermek.
4.2.3 Servis güncellemeleri ve hatalar hakkında sizi bilgilendirmek.
4.2.4 Uygulama ile ilgili kampanyalar hakkında sizi bilgilendirmek.
4.2.5 Isletme tarafindan Musteriye gonderilen hesabin zamaninda odenmemesi durumuyla ilgili olarak size ulaşması gerektiğinde sizi arayabilmesini sağlamak.
4.2.6 IGOR, işbu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Üye mail ve/veya SMS almaktan hello@igor.com.tr adresine mail atarak veya Uygulama icinde bulunan “Bize Ulasin” bolumunden bize ileterek vazgeçebilir.
4.3 Kişisel Verilerin Aktarılması ve Veri Güvenliği
4.3.1. Verileriniz güvenli sunucularımızda saklanmaktadır. Sunucularımızın bir kısmı Türkiye dışında bulunmaktadır. İşbu üyelik sözleşmesinin onaylanmasıyla beraber üyeler, verilerinin Türkiye dışındaki sunucularda bulundurulmasına açık izin vermiş sayılır. Uygulamaya bizzat belirlemiş olduğunuz şifreyle erişebilirsiniz ve şifreler sistemimizde geri çevrilemeyecek şekilde kodlanmış olarak tutulur. Size ait olan Igor Numaranizi ve sifrenizi güvende tutmak ve paylaşmamak sizin sorumluluğunuzdadır. Ancak verilerin aktarılmasının halka açık internet üzerinden yapılmasının %100 güvenli olduğunun garantisi verilemez. Verilerinizi korumak için şifrelenmiş bağlantı kullanmaktayız fakat veri aktarımı sırasında internet bağlantınıza yapılan saldırıların riski sizin üzerinizdedir. Verileriniz sunucularımıza ulaştıktan sonra korunması ile ilgili her türlü güvenlik önlemi tarafımızca alınır.
4.3.2 IGOR, yukarıda belirtilen istisna dışında, hukuken gerekli veya yükümlü olmadıkça kişisel verileri ve/veya trafik verilerini ya da iletişim içeriğini sizin açık izniniz olmadan satmaz, kiralamaz, pazarlamaz veya başka bir suretle üçüncü kişilere aktarmaz.
4.4 Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Haklar
4.4.1 Kullanicinin kişisel verilerin korunmasına ilişkin hakları aşağıda belirtilmiştir:
(i) Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenmek,
(ii) Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etmek,
(iii) Kişisel verilerinizin hangi amaçla işlendiğini ve bu amaçlara uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek,
(iv) Kişisel verilerinizin yurt içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilmek,
(v) Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini istemek,
(vi) Kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini talep etmek,
(vii) Düzeltme, silme ve yok etme taleplerinizin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini istemek, işlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasistasıyla analiz edilmesi suretiyle şahsınız aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etmek,
(viii) Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep etmek.
4.4.2 Kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin her türlü talebinizi hello@igor.com.tr adresine iletebilirsiniz; talebiniz titizlikle değerlendirilecek ve tarafınıza en kısa zamanda bir dönüş yapılacaktır.
4.5. Verilere İlişkin Diğer Hükümler
4.5.1 Sistemimizde tutulan verilerinizin kopyasını, talep etmeniz halinde, gerekli güvenlik kontrolü yapıldıktan sonra sizinle paylaşabiliriz. Kişisel verilerinizi, Uygulama üzerinde güncelleyebileceğiniz gibi müşteri hizmetlerimizi arayarak da güncelleme talebinde bulunabilirsiniz.
4.5.2 Servisimizi daha hızlı ve etkin bir şekilde kullanabilmeniz için oturum cookie (çerez)’lerini cihazınızda saklamaktayız. Dilerseniz, bu bilgilerin tutulmasını cihaz ayarlarınızda yapacağınız değişiklikle engelleyebilirsiniz. Ancak bunu yapmanız durumunda Igor Uygulamasının tüm fonksiyonlarından yararlanamayabilirsiniz.
4.5.3. Gizlilik Politikası üzerinde zaman zaman değişiklik yapmak hakkımızı saklı tutarız. Herhangi bir değişiklik yapmamız durumunda bununla ilgili bilgi tarafınıza verilecektir.


5. DİĞER ŞARTLAR

5.1 FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI
5.1.1 Sözleşme ile Taraflar arasında herhangi bir fikri mülkiyet hakkı devri veya lisans gibi kullandırma anlaşması kurulmamaktadır. Taraflar’ın her birine ait ve/veya kullanımında olan her nevi fikri mülkiyet hakkı konusu unsuru kullanmaları ancak bu kapsamda açık bir yazılı anlaşma bulunması halinde mümkün ve bununla sınırlıdır. Uygulamanın tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, tüm unsurları ( bundan böyle “IGOR’un telif haklarına tabi çalışmalar” olarak anılacaktır) IGOR’a aittir. Müşteri, IGOR Hizmetleri'ni, IGOR bilgilerini ve IGOR’un telif haklarına tabi çalışmalarını ticari amaçla kullanamaz. Müşteri IGOR’un izni olmaksızın, IGOR’un telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz.

5.2. SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ
IGOR, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, sözleşmeyi, uygun göreceği herhangi bir zamanda, Uygulama üzerinden ilan ederek değiştirebilir. İşbu Koşulların değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte veya sonrasında, Kullanici tarafından Uygulama üzerinden on-line kabul edilmesi ile geçerlilik kazanacak, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir.

5.3. MÜCBİR SEBEPLER
Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda IGOR, işbu Koşullar ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, IGOR için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için IGOR’dan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla; ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve IGOR’un gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

5.4. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ
İşbu Koşullar’ın uygulanmasında, yorumlanmasında ve işbu Koşullar dahilinde doğan hukuki ilişkilere Türk Hukuku uygulanacak ve İşbu Koşullar dahilinde ve/veya bunlarla bağlantılı olarak doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın varlığı halinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

5.5. SÖZLEŞMENİN FESHİ
İşbu Koşullar, Kullanici’nin üyeliği sona erinceye kadar yürürlükte kalacak ve Taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. IGOR, Kullanici’nin işbu Koşullar dahilinde belirtilen hükümlere ve Uygulama içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve IGOR Hizmetleri'ne ilişkin benzeri kurallara aykırı hareket etmesi durumunda; sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

5.6. IGOR’UN KAYITLARININ GEÇERLİLİĞİ
Kullanici, işbu Koşullar dahilinde doğabilecek ihtilaflarda, IGOR'un kendi veritabanında veya sunucularında tuttuğu elektronik kayıtların ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini; IGOR’un yemin teklifinden ari kıldığını ve bu maddenin HMK 193. madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul eder.


5.7. YÜRÜRLÜK
Kullanıcı, işbu sözleşmede yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu elektronik olarak onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.